Android veri yedekleme

Paylaş
 

Android veri yedekleme

Android veri yedekleme adlı makalemizle karşınızdayız. Bu yazımız da sizlere verileri yedekleme yollarından bahsedeceğim. Öncelikle veri yedekleme işlemi çok çeşitli yollarla yapılıyor. Gerek sadece akıllı cihazımızı kullanarak gerek bir bilgisayar yardımıyla gerekse de çeşitli aygıtlarla veri yedekleme işlemi yapılabiliyor. Kimi yöntem root gerektirirken kimi yöntem sadece bir uygulama ile bize veri yedekleme işlemlerimizde yardımcı oluyor. Daha çok tercih edilen yöntem rootsuz olduğu için  yazımıza rootsu yedekleme işlemleri ile başlayacağız. Yazıya geçmeden önce neden verileri yedeklemeliyiz ona değinmek istiyorum

Neden verileri yedeklemeliyiz

Akıllı cihazlarımızın bir çoğu belli bir kapasiteye sahip. Bazıları 4 bazıları 16 bazıları 32 gb. Daha fazla depolama alanı sunan telefonlar da var. Bu depolama alanları çektiğimiz fotoğraflar-videolar,indirdiğimiz müzikler ve çeşitli dökümanların saklanması için var elbette. Ancak bu depolama alanları bazen hasar görebiliyor ve içinde saklı tuttuğumuz verilerimiz bu yüzden erişilmez olabiliyor. Genellikle dahili depolama alanında görülen format ve yazılım yazılım kurulumu sırasında sıfırlanan veriler oluyor. Bu verileri kurtarmak çeşitli programlar olsa dahi zor olabiliyor. Sadece dahili depolama alanında değil çeşitli problemler sonucu yanan veya biçimlendirilmesi gereken hafıza kartlarımızda da veri kaybı olması mümkün. Hal böyle iken insan önemli gördüğü verilerini yedeklemeli. Her ne kadar akıllı cihazlara sahip olsak bile hatıra olarak sakladığımız mesajlarımızın ve işte o an diye fotoğrafını çektiğimiz objenin kaybolmama durumu diye bir şey yok.

Bu tür verileri yedeklemenin faydasını elinizde ki verileri kaybedip en lazım olduğu anda ise elinizle bir kenara koymuş gibi alıp gün yüzüne çıkardığınız da göreceksiniz. Eğer sizde bir kenarda köşede lazım olur diye bir veriyi,mesajı veya fotoğrafı saklıyorsanız mutlaka yedeğini alın. Akıllı cihazınızın yazılımı çökebilir veya format gerekebilir. Bu gibi durumlarda yedeğinizin olması emin olun çok işinize yarayacaktır. Belki bir alışkanlık ya da kolaylık olarak görünen usb kablo ile bilgisayara aktarım işleminin bile bir garantisi yok dersem abartmış olmam. Sonuçta elektronik ve akıllı bir ortam olsa dahi bozulmama ihtimali yok.

İnternet üzerinden onlarca yüzlerce verilerinizi yedekleyeceğiniz uygulama mevcut. Belki internet üzerinden olması sizlere pek güvenli gelmiyor ancak bozulacağının bir garantisi olmayan cihazlarımızda da saklamaktan iyi olduğunu düşünüyorum. Lafı daha fazla uzatmadan yöntemlerimize geçelim

ROOTSUZ VERİ YEDEKLEME

Rootsuz bir çok veri yedekleme yöntemi bulunuyor ancak ben daha çok internet üzerinden resim,müzik,video ve türevlerini yedekleyeceğimiz siteler üzerinde duracağım. Bu yöntem hem telefondan hemde bilgisayar üzerinden yedekleme yapmamıza uygun bir yöntem. Dolayısıyla bizlere kolaylık sağlayacaktır. Kısaca yöntemlerimize bir göz atalım

-Usb kablo üzerinden bilgisayara veri aktarma

-Çeşitli veri yedekleme sitelerini kullanma

-Boyut bakımından fazla olan hafıza kartlarına yedekleme

-Otg desteğine sahip cihazlarda akıllı flaş ile yedekleme

gibi başlıklar altında root gerektirmeden veri yedekleme işlemleri yapılabilir. Biz bu yazımızda çeşitli veri yedekleme sitelerine ve uygulamalarına göz atacağız. Bu bize diğer yöntemlerden daha garanti yedekleme işlemi sunacaktır ancak bazı durumlarda dezavantajı olduğunu söylemek de mümkün. Örneğin internetin olmadığı zamanlar bu verilere erişmek mümkün olmayacaktır. Daha fazla uzatmadan hemen yöntemimizle alakalı bilgileri verelim.

Öncelikle bu işlem için internet bağlantısı gereklidir. Yedekleme yapacağınız verilerin boyutu sahip olduğunuz internet kotasından fazla ise yedekleme yaparken lütfen dikkatli olun

1.Google Drive

Google Drive, tüm dosyalarınız için güvenli bir yerdir ve dosyalarınıza istediğiniz akıllı telefondan, tabletten veya bilgisayardan erişmenize olanak tanır. Drive’daki dosyalarınız (ör. videolar, fotoğraflar ve dokümanlar) güvenle yedeklendiği için onları kaybetmezsiniz. Uygulamadayken, diğer kullanıcıları dosya ya da klasörlerinizden dilediğinizi görüntülemeleri, düzenlemeleri veya üzerinde yorum yapmaları için kolayca davet edebilirsiniz. Ayrıca Google Drive verilerinizi yedeklemeniz için sizlere 15 gb boş alan sunuyor.

– Dosyalarınızı güvenle depolama ve onlara istediğiniz yerden erişme.
– Ada ve içeriğe göre dosya araması yapma.
– Diğer kullanıcılarla kolayca dosya ve klasör paylaşma.
– İçeriğinizi hızlıca görüntüleme.
– Kimlerin görüntüleyebileceği, yorum yapabileceği veya düzenleyebileceğine dair erişim düzeyleri belirleme.
– Son dosyalara hızlıca erişme.
– Dosya ayrıntılarını ve etkinliğini görme.
– Dosyaları çevrimdışı görüntülemeyi etkinleştirme.
– Basılı dokümanları taramak için cihazınızın kamerasını kullanma.
– Google Fotoğraflar’daki resimlere ve videolara erişme.

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

2.G Cloud

Güvenli bulut servisinde, rehberinizi, mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi
Dosyalarınızı, çağrı kayıtlarınızı ve daha fazlasını yedekleyin.Kolayca farklı cihazlara taşıyarak ve her şeyi bulut servisine depolayarak alanınızı genişletin.Anılarınızı zaman tünelinde düzenleyin ve ilk kaydettiğiniz videoyu, geçen seneki bir aramayı ve günlük fotoğraflarınızı görmek için zamanda geri gidin.

✮✮Yeni: Anılar: Hayatınız korunuyor, geçmişe dönüp geçen seneki bir aramanıza, videolarınıza ve tüm diğer dosyalarınıza Anılar sekmesinden ulaşabilirsiniz✮✮

► Otomatik Mesaj Yedekleme (SMS), rehber, arama kayıtları, dosyalar, ayarlar, fotoğraflar (tam çözünürlükte), videolar, müzikler ve daha fazlası
► 1 GB ücretsiz başlayın ve 10 GB’ a kadar yükseltin
► WiFi açıkken ya da cihaz fişteyken otomatik yedekleme
► Mesajlara ve arama kayıtlarına erişebilir, rehberinizi indirebilir, müziğinizi ve videonuzu paylaşabilir, fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz web: http://www.gcloudapp.com
► Uygulamayı şifre ile koruyabilirsiniz
► Birden fazla cihazı koruyabilirsiniz
► Güvenli veri transferi (Güvenli Soket Katmanı SSL) ve depolamada (256-AES şifreleme)
► Verilerinizi kolayca başka bir cihaza taşıyabilirsiniz
► Root ve özel ayar gerektirmez
► Harici kartlarınızı (SD) yedekleyebilirsiniz
► Tek dokunuşta Kurtarma ve Taşıma yapabilirsiniz
► Tüm dosya türlerini yedekleyebilirsiniz
► Gelişmiş seçeneklerle günlük yedekleme takvimini düzenleyebilir, otomatik takvimi iptal edebilir, 3G ile yedekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

3.Mega

MEGA size 50 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor, güvenli bir bulut depolama hizmetidir. diğer bulut depolama sağlayıcıların aksine, veri şifrelenir ve güvende tutulur. Her yerde herhangi bir cihazınızdan dosyalarınızı yeniden adlandırabilir, indirebilir ve paylaşabilirsiniz.
Uygulama içinde bir aylık veya yıllık abonelik ile depolama alanınızı ve bant genişliği kotasını yükseltebilirsiniz.

PRO LITE abonelik: Ayda 4.99 € ya da yılda 49.99 € size depolama alanı 200 GB ve aylık bant genişliği 1 TB verir.
PRO I abonelik: Ayda 9,99 € ya da yılda 99.99 € size depolama alanı 500 GB ve aylık bant genişliği 2 TB verir.
PRO II abonelik: Ayda 19,99 € veya 199,99 € yıl size depolama alanı 2 TB ve aylık bant genişliği 4 TB verir başına.
PRO III abonelik: Ayda 29.99 € ya da 299.99 € yıl size depolama alanı 4 TB ve aylık bant genişliği 8 TB verir başına.

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

4.Cm Backup

 

CM Backup, Clean Master kardeş takımı tarafından geliştirilen özel bir bulut depolama aracıdır.
Bu bulutta rehberinizi, kısa mesajlarınızı, fotoğraflarınızı, arama kayıtlarınızı, takvim etkinliklerinizi vb. önemli verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Telefonunuz kaybolsa, çalınsa bile verileriniz her zaman gölge gibi peşinizde olacak.Özellikler:

► TÜM ÖNEMLİ VERİLERİ YEDEKLEYİN

• Rehberinizi Yedekleyin (Profil Fotoğrafları, Doğum Günleri vb.)
• SMS / Mesajlarınızı yedekleyin
• Arama Kayıtlarınızı Yedekleyin
• Fotoğraflarınızı Yedekleyin
• Takvim Etklinliklerinizi Yedekleyin
• Alarmlarınızı Yedekleyin
• Tarayıcı Yer İmlerinizi Yedekleyin
• Kişisel Sözlüğünüzü Yedekleyin & Geri Yükleyin (Kullanıcı girdileri için)

► 5GB ÜCRETSİZ DEPOLAMA ALANI

– Kayıttan sonra ücretsiz 5 GB depolama alanı kazanın. (5GB ile 3.363 adet yüksek kaliteli fotoğraf, 400 milyon mesaj ve 1 milyar rehber kişisi depolayabilirsiniz.)
– Tüm verilerinizi ücretsiz bulut üzerinde depolayın. SD kartınız bozulduğunda veya telefonunuz çalındığında verileriniz kayboldu diye endişe etmeyin.

► HIZLI & GÜVENLİ AKTARIM

– Akıllı dosya transferi ile çok hızlı bir şekilde veri aktarın (tek bir öğenin yedeklenmesi sadece 0.08 saniye sürer).
– Yedekleme ve geri yükleme işlemleri sırasında güçlü şifreleme kullanılır ve verileriniz güvenli bir şekilde Amazon S3 sunucularında depolanır.

► FOTOĞRAFLARI SIKIŞTIRIN
– Daha fazla alan için kalite kaybı olmaksızın fotoğraflarınızın boyutunu %90 oranında düşürün.
– Orijinal fotoğraflarınızı yedekledikten sonra onları sıkıştırıp cihazınızda daha fazla depolama alanı eldin.

► ZAMANLANMIŞ YEDEKLEME

– Siz yedekleme zamanını ayarlayın, gerisini biz halledelim! Bu şekilde verilerinizi otomatik olarak bulut üzerinde depolamış olursunuz ve asla endişe etmenize gerek kalmaz.

Diğer özellikler:

– Android 4.4 KitKat üzerinde SMS yedekleme dalında 1 numaralı uygulama!
Hangouts ve kısa mesajlarınızın hepsini yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

– Veriler küçük yer kaplar
Filitreler sayesinde yedeklerken ve geri yüklerken veri trafiğiniz korunur. Düşük bütçeli bir mobil internetiniz olsa bile içiniz rahat olsun, siz nasıl isterseniz öyle yedekleme yapılır.

– Basit ve profesyonel bir araç
Tek dokunuş ve hızlı güncellenen arayüz tasarımı ile kullanıcı dostu bir araç olmasının yanısıra size tam bir yedekleme ve geri yükleme hizmeti sağlar.

– En kullanışlı çoklu hesap sistemi
Kullanıcı adı ve parolanızı aklınızda tutmaya uğraşmayın. Facebook ve Google+ hesaplarınızla giriş yapın.

 

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

 

5.Microsoft OneDrive

Microsoft OneDrive ile nerede olursanız olun daha fazlasını yapın. Android cihazınızdan, bilgisayarınızdan (PC veya Mac) ve kullandığınız diğer cihazlardan belgelerinize, fotoğraflarınıza ve diğer dosyalarınıza erişin ve bunları paylaşın. Nerede olursanız olun verimliliğinizi sürdürmek ve birlikte çalışmak için Office mobil uygulamalarını kullanın. Android için OneDrive uygulaması, kişisel dosyalarınızla ve iş dosyalarınızla hareket halindeyken kolayca çalışmanıza olanak tanır.

• OneDrive dosyalarını Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi Office uygulamalarında hızlı bir şekilde açın ve kaydedin.
• Otomatik etiketleme sayesinde fotoğrafları kolayca bulun.
• Paylaşılan bir belge düzenlendiğinde bildirim alın.
• Sevdiğiniz fotoğraf ve videolardan oluşan albümleri paylaşın.
• Önemli dosyalarınıza çevrimdışı erişin.

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

6.Degoo Backup

Degoo: 100 GB ücretsiz ve güvenli bulut yedekleme! Degoo ile dosyalarınızı daima ücretsiz saklayın.

Neleri yedeklemek istediğinizi, örneğin fotoğraflarınızı veya belgelerinizi seçin ve biz de Degoo’nun çevrimiçi bulut deposunda saklayalım.

Gelişmiş kriptolama algoritmaları sayesinde, yedeklenen dosyalarınız bulutta güvenli şekilde tutulur ve daima korunur.

Güvenli: Tüm verilerinizi buluta yüklemeden önce, askeriyede kullanılan kriptolamayı kullanarak şifreliyoruz.
Güvenilir saklama: İhtiyaç duyduğunuzda erişebilmenizi sağlamak amacıyla, her dosyanın çok sayıda kopyasını saklıyoruz.
Otomatik: Yeni bir fotoğraf çektiğinizde veya dosya eklediğinizde tespit ediyor ve yedeklemenizi daima güncel tutuyoruz. Artık yedekleme konusunda rahat olabilirsiniz!

Daima çevrimiçi: Dilediğiniz zaman dosyalarınızı bulut depolama noktasından dünyadaki herhangi bir bilgisayara geri yükleyebilirsiniz.

100 GB’tan daha fazla alana ihtiyaç duyarsanız, ücretsiz hesabınızı ayda 2,99 $’dan başlayan düşük maliyetlerle premium hesaba yükseltebilirsiniz

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

 

7.Yandex Disk

İnternet bağlantısı olan her yerden fotoğraflarınıza, videolarınıza ve diğer dosyalarınıza kolayca erişmenizi sağlayan bir servistir. Uygulamayı cep telefonunuza indirerek dosyalarınızı bir yerde unutmaktan veya kaybetmekten korkmadan, dilediğiniz an çalışmaya devam edebilirsiniz. Cihazları eşitlemek için mobil uygulamasına hesabınızı ekleyin.

Yandex.Disk uygulamasının yardımıyla yapabilecekleriniz:
– Verileri cep telefonunuzdan bilgisayara ve tam tersine kablosuz aktarabilirsiniz;
– Dosya ya da klasör paylaşmak için sadece bağlantıyı paylaşmanız yeterlidir. Böylece mobil internet bağlantısında tasarruf etmiş olursunuz;
– Fotoğrafları ve diğer dosyaları kaybetmekten korkmadan saklayabilirsiniz.

Disk’inizde 20 GB’a kadar ücretsiz ek alana sahip olun, bu da yeterli olmazsa, istediğiniz an 10 GB, 100 GB ya da 1 TB’lık ek paket satın alabilirsiniz.

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

8.Box

Box’ın 10 GB’lık ücretsiz bulut depolama alanı ile dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve belgelerinizi kolaylıkla depolayın, yönetin ve paylaşın.

Box sayesinde:

o Tüm dosyalarınızı elinizin altında bulundurun
o İçeriğinize çevrimiçi olarak masaüstü bilgisayarınızdan, Android cep telefonunuzdan veya tabletinizden erişin
o Önemli fotoğrafları, videoları ve diğer belgeleri paylaşın
o Hareket halindeyken en güncel projeleri inceleyin ve geri bildirim bırakın
o İş arkadaşlarınızla, ailenizle ve arkadaşlarınızla senkronize olun

o Tüm belgelerinizi yedeklemek için 10 GB’lık ücretsiz bulut depolama alanı
o Fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları Box’a yükleyin ve cihazlarınıza indirin
o PDF, Word, Excel, AI ve PSD de dahil olmak üzere 100’den fazla dosya türünü görüntüleyin ve yazdırın
o Yüksek kalitede PowerPoint sunumları
o Dosya seviyesinde şifreleme ve güvenlik kontrolleri
o Dosyalara ve klasörlere çevrimdışı erişim
o Sadece bir bağlantı ile ek olarak göndermeye gerek kalmadan yüksek boyutlu dosyaları paylaşın
o Geri bildirim vermek için belgelere yorumlar ekleyin
o Gerçek zamanlı arama
o PDF, PowerPoint, Excel, Word belgelerinde arama yapın
o Son görüntülenen veya düzenlenen dosyaları bulmak için beslemeyi günceller
o Her zaman en güncel iş içeriğine sahip olmak için ana sayfa widget’i
o Açıklama eklemenize, e-imza kullanmanıza, düzenlemenize ve çok daha fazlasına imkan tanıyan yüzlerce iş ortağı uygulamalarda dosyaları açın

Yukarıda özellikleri ile beraber yazılan yedekleme programları daha doğru bir dille bulut yedekleyici programları akıllı cihazlarınızda tabletinizde ve bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Sınırlı depolama alanlarına sahip olan uygulamalarda alan satın alarak daha fazla alana sahip olabilirsiniz. Yazımızda belirttiğimiz gibi garanti bir yöntem olsa dahi dezavantajları olabiliyor diye. Başlıca dezavantajları sınırlı alan ve internet üzerinden erişim dersek yanlış olmaz herhalde.

Uygulamayı “Android” cihazınıza indirmek için buraya tıklayın

Uygulamaya “Bilgisayar” üzerinden erişmek için buraya tıklayın

BU YAZIMIZIN DEVAMI OLAN ROOT İLE VERİ YEDEKLEME YAZIMIZ İLERLEYEN ZAMANLARDA GELECEKTİR. SİZLER ROOT OLSUN OLMASIN BU PROGRAMLARI KULLANARAK TÜM VERİLERİNİZİ YEDEKLEYEBİLİRSİNİZ. ŞAHSİ TAVSİYEM ERİŞİLEBİLİRLİK VE KOLAYLIK SUNMASI AÇISINDAN BU PROGRAMLAR ARACILIĞI İLE YEDEKLEME YAPMANIZ…

Google Amcadan Gelen Aramalar:

Bu yazı 460 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bir yorum bırak

mature porno

YAZAR HAKKINDA

Kategoriler
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Translate:
sorusor
sorusor
Biraz Gülelim :)
kiminbunumara.com-faturaogren.com
%d blogcu bunu beğendi:
mature porno