Hoş geldiniz, Nasilyapalim.com sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

kültür üniversitesi ile ilgili bilgi

0 oy
merhabalar orhan bey bende kültür üniversitesini yazmayı düşünen bir kardeşinizim. yazmış olduğunuz makaleyi okudum ama aklıma takılan kısımları sormak istiyorum. kültür üniversitesinin yeni kararı ile birlikte 52 kredi muafiyet veriyor ve 50 kredi alabiliyorsunuz demişsiniz bu durumda 2 yıl içinde okulun bitme durumu daha mı avantajlı oldu. beykent üniversitesine göre avantaj durumu nasıl. benim diploma notum 3.50 nin üstünde bu durumda ne tavsiye edersiniz. Eğer yerleşebilirsem kayda gittiğimde beni 1. sınıfa kaydedip sonra muafiyeti belirleyip sonrasında üstten ders almama izin mi veriyorlar yoksa 3. sınıfa kaydedip 1. ve2. sınıftan dersleri sorumlu mu tutuyorlar. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
28, Ağustos, 2015 Hukuk Sorularınız kategorisinde yavuzgul87 (120 puan) tarafından soruldu
28, Ağustos, 2015 yavuzgul87 tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy
Evet artık 2 yıl içinde Kültür Hukuk bitebiliyor, ama Beykent'e göre daha zordur başta bunu belirteyim. Bence okuması kolay olsun diyorsanız Beykent'i yazın ama biraz da zorlasın derseniz Kültürü yazın. Kültür'de 2. sınıftan başlarsınız ama verilen kredilerle 2 yılda (1 yaz okulu almanız lazım) okulu bitirebilirsiniz. Nitekim bitirebilen çok sayıda arkadaşımız oldu.
31, Ağustos, 2015 adminorhan (2,520 puan) tarafından cevaplandı
Yok teşekkür ederim Orhan bey. Çok makbule geçti
Rica ederim saygılar
...