Bu günlerde oyunların özellikle Pes2013 rld.dll hatasından dolayı acayip hit almaya başladım. Şimdi de Crysis 3 ve Fifa 13 rldea.dll hatalarının çözümünü blogumda paylaşacağım.

Öncelikle bu hatayı almanızın sebebi eğer Windows 8 kullanıyorsanız Windows 8 in kendi güvenlik duvarının rldea.dll dosyasını silmesi veya antivirüs programı kullanıyorsanız antivirüsünüzün bu dosyayı silmesinden meydana gelen hatadır deyip kısaca konuyu özetleyeyim.

Şimdi gelelim çözüme her iki oyunda da aşağıda paylaşmış olduğum dosyayı size gösterdiğim yere koplayayınca sorununuz çözülecek. Eğer bir daha aynı sorunla karşılaşırsanız gene dosyayı buradan indirin ve aynı yere yapıştırın.

Bu arada en azından oyuna başlamadan güvenlik duvarını ve virüs programını etkisiz hale getirmeniz rldea.dll dosyanızın silinmemesi için gerekmektedir. Tabi bu da bilgisayarınızda güvenlik açığına neden olabilir benden tavsiye bu esnada internetinize de kapatın bilgisayarınıza virüs mirüs girmesin!

Dosyayı Aşağıdan İndirebilirsiniz…

indir

Gelelim dosyayı nereye yapıştıracağınıza

Crysis 3 Oyunu oynayacaklar Windows > System32 içine kopyalasın

Fifa 13 oynayacaklar Oyunun Kurulu Olduğu Dosya İçine Kopyalasınlar…..

Bu kadar Kolay gelsin

Google Amcadan Gelen Aramalar:

Paylaş
Facebook Twitter Tumblr Pinterest Digg Linkedin
Yazar
Hakkımda Daha Çok Şey Öğrenmek İsteyenler Üst Menüden "Hakkımda" Düğmesinden Veya http://www.nasilyapalim.com/hakkimda Uzantısından Öğrenebilirler....

Önceki Yazı:Akhuşağacı (kayınağacı)

Sonraki Yazı:Anneler Günü Ne Zaman?

Yorumlar
3 Yorum
  1. Antivirüs programını kapatıp .dll dosyasını atıyorum fifa 13 un kurulu oldugu yere sonra acıyorum antivirüs u oyunun acında yine kendiliginden siliyor .dll dosyasını neden bi çözümü varmı ?

  2. benım anti virus programım kapalı ama aynı şey oluyor neden kaynaklıdır?

Bir yorum yazın


7 + dört =

Ecce Web Tasarım Web Tasarım Blog Teması Ecce Plus Bu tema Ecce Web Tasarım tarafindan düzenlenmistir. Hiçbir sekilde kopyalanamaz.
%d blogcu bunu beğendi:
Önceki yazıyı okuyun:
Akhuşağacı (kayınağacı)

Akhuşağacı (kayınağacı) : Kayıngillerden; nemli topraklarda yetişen bir ağaçtır. Meyveleri...

Kapat